МАГАТЕНовини 

Засідання робочої групи щодо застосування гарантій МАГАТЕ

    12 червня 2018 р. у приміщенні Державної інспекції ядерного регулювання України відбулося засідання Робочої групи вищого рівня щодо застосування гарантій МАГАТЕ в Україні.

   У засіданні Робочої групи взяли участь: представники МАГАТЕ, на чолі з директором відділу операцій Департаменту гарантій МАГАТЕ Гарольдо Барозо Джуніором, Держатомрегулювання, на чолі з Головою Григорієм Плачковим, Державного агентства України з управління зоною відчуження, на чолі з Головою Віталієм Петруком, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Київського інституту ядерних досліджень, НАЕК «Енергоатом». Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України в засіданні взяли участь директор інституту, чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський та завідувач відділення атомної енергетики Володимир Борисенко.

    На засіданні обговорювались такі питання: практики запровадження неоголошених інспекцій МАГАТЕ в Україні; організації інспекційних перевірок відпрацьованих паливних збірок з тривалим періодом охолодження; стан робіт на Сховищі для відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу Чорнобильської АЕС (СВЯП-2); графік введення в експлуатацію Нового безпечного конфайнмента; будівництво Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива.

    У ході засідання було прийнято рішення про організацію навчального семінару для фахівців наукових установ, в яких виконуються дослідницькі роботи, що стосуються теоретичних та комп’ютерних досліджень, проектування програмного або апаратного забезпечення та процедур експлуатації для запобігання критичності систем для зняття тепла у випадку втрати теплоносія, приладів та обладнання для реакторного контролю. Інформація про відповідні роботи надається в МАГАТЕ відповідно до Додаткового протоколу до Угоди про застосування гарантій згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Представники МАГАТЕ відзначили повноту та деталізацію інформації, наданої ІПБ АЕС НАН України за 2017 р. відповідно до згаданого Додаткового протоколу.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert