Новини 

Новий склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України

     20 грудня 2019 р. Верховна Рада затвердила новий склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України (НКРЗУ) на чолі з академіком Національної академії наук (НАН) України, професором, народним депутатом України поточного скликання Олександром Копиленко.
За проект Постанови № 2557 «Про затвердження голови та складу Національної комісії з радіаційного захисту населення України» проголосували 245 народних депутатів.
     До складу НКРЗУ ввійшли провідні вчені країни у галузі радіаційної медицини і гігієни, дозиметрії, математики і ядерної фізики, радіоекології та сільгоспрадіології. Директор Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, член-кореспондент НАН України Анатолій Носовський увійшов до оновленого складу комісії.
Згідно з Положенням про НКРЗУ її діяльність спрямована на визначення загальних принципів та критеріїв протирадіаційного захисту життя і здоров’я людини від негативного впливу іонізуючих випромінювань, розробку основних концепцій, принципів, норм, правил, стандартів та заходів протирадіаційного захисту людини, а також рекомендацій щодо зменшення впливу радіаційного фактору, економічних і соціальних наслідків дії іонізуючого випромінювання.
     До кола основних питань діяльності НКРЗУ останніми роками також додалися проблеми, пов’язані з подовженням строків експлуатації АЕС в Україні, переглядом меж зон радіоактивного забруднення, необхідністю удосконалення нормативно-методичного забезпечення та гармонізації ядерного законодавства.
     Прийняття Постанови забезпечить функціонування НКРЗУ в оновленому складі як постійно діючого вищого незалежного колегіального науково-експертного дорадчо-консультативного органу з питань протирадіаційного захисту та радіаційної безпеки населення України.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert