Паскевич Сергій Анатолійович

Автобіографія заступника директора ІПБ АЕС

   Паскевич Сергій Анатолійович народився 24 червня 1972 року.

   Після закінчення середньої школи вступив на навчання до Національного аграрного університету (м. Київ), який закінчив у 1995 р. У цьому ж році розпочав трудову діяльність у чорнобильській зоні відчуження, де, у складі відділу радіології та рекультивації Науково виробничого об’єднання «Прип’ять», став займатись вивченням радіоекологічних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Основний зміст досліджень полягав у вивченні особливостей міграції радіоізотопів стронцію та цезію в наземних екосистемах, а також у розробці заходів щодо запобігання їх накопиченню в сільськогосподарській продукції.

   У період з 1998 по 2000 роки підприємство трансформувалось у Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський радіоекологічний центр», в якому Сергій Анатолійович обіймав посаду завідувача лабораторії.

    У 2002 р. розпочав роботу в Міжгалузевому науково-технічному центрі «Укриття» на посаді молодшого наукового співробітника, де був залучений до проведення оцінок впливів на довкілля об’єкта «Укриття» та інших радіаційно небезпечних об’єктів, що споруджувались та реконструювались на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

    У структурі ІПБ АЕС НАН України працює з 2005 р., обіймаючи посаду наукового співробітника. У 2006 р. захистив кандидатську дисертацію з радіобіології, яка стосувалась питань радіоекології наземних екосистем та характеристики біогенних потоків радіонуклідів на території чорнобильської зони відчуження.

    У 2005–2012 рр. працював у якості технічного експерта в Групі управління проектом Плану здійснення заходів на Чорнобильській АЕС, де займався експертизою відповідності проектних документів вимогам норм з радіаційної безпеки, поводження з радіоактивними відходами та питаннями захисту довкілля при виконанні радіаційно небезпечних робіт під час спорудження Нового безпечного конфайнмента над об’єктом «Укриття».

    У 2013 р. працював на посаді старшого наукового співробітника Відділення проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями ІПБ АЕС. На цій посаді займався розробкою заходів з радіаційного захисту персоналу для проектів, що реалізувались у рамках діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Також Сергій Анатолійович був задіяний у розробці проектної документації щодо остаточного закриття та консервації блоків Чорнобильської АЕС. Розроблені за його участі документи успішно пройшли незалежне оцінювання в Регулюючих органах та пройшли обговорення на громадських слуханнях. За його активної участі було проведено техніко-економічне обґрунтування щодо виведення з експлуатації унікальної техногенної гідросистеми водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС.

    У 2014 р. був мобілізований до лав Збройних сил України, у складі яких брав участь у військових діях на сході України в якості командира танкового взводу. Військову службу закінчив у 2015 р. Має дві військові відзнаки.

    З 2015 р. Сергій Анатолійович Паскевич працював на посаді завідувача сектором. За його безпосередньої участі здійснено пілотний проект щодо демонтажу металевої ферми підсилення об’єкта «Укриття». У травні 2018 р. призначений на посаду тимчасово виконуючого обов’язки завідувача відділу зняття з експлуатації АЕС. На даний час займається науковим обґрунтуванням застосування сучасних програмних комплексів для робіт з виведення ядерно та радіаційно небезпечних об’єктів з експлуатації.

    Результати багаторічних наукових досліджень Сергія Анатолійовича Паскевича знайшли відображення в чотирьох науково-публіцистичних книгах та більш ніж 80-ти публікаціях у наукових виданнях, у тому числі іноземних.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert