Новини 

Конференція OECD/NEA 24–29 Січня 2019

     В рамках Меморандуму щодо інформаційного обміну між ІПБ АЕС і JAEA (Японське агентство з атомної енергії), 24 січня 2019 р. у штаб-квартирі OECD/NEA (Агентство з ядерної енергії при Організації економічного співробітництва та розвитку) в Парижі відбувся спільний семінар за проектом SAREF (Дослідження в галузі післяаварійної безпеки АЕС Фукусіма-1) щодо зняття з експлуатації АЕС Фукусіма-1 та діяльності NEA у даному напрямку. Проводило цей захід NEA за підтримки Комісії з ядерного регулювання Японії (NRA) та інших японських організацій.

        За рекомендацією головної експертної групи SAREF у складі Комітету з безпеки ядерних установок (CSNI) і при схваленні даного Комітету, метою семінару був обмін новою інформацією, отриманою в результаті робіт зі зняття з експлуатації АЕС Фукусіма-1 та діяльності NEA у цій галузі. Під час проведення семінару відбулося розширене обговорення можливої координації та пропозицій щодо майбутньої міжнародної діяльності. У цій нараді брали участь представники CSNI і його робочих груп, міжнародних спільних дослідницьких проектів, а також співробітники Агентства з ядерної енергії Комітету щодо поводження з радіоактивними відходами (NEA RWMC) і Комітету з ядерних наук (NSC).

Спільний семінар відкрив генеральний директор NEA Уільям Д. Мегвуд.

24 січня відбулося 2 засідання:

Засідання 1: Статус АЕС Фукусіма-1 і заходи по зняттю її з експлуатації.

Засідання 2: Відповідні проекти NEA: можлива координація і пропозиції стосовно майбутніх робіт.

   На засіданнях були представлені доповіді Експертної групи RWMC, учасників проекту ARC-F (Аналіз інформації про будівлю реактора і силовий корпус АЕС Фукусіма-1, дані проекту PreADES (Підготовчі дослідження для проведення аналізу ПВМ), а також за проектом TCOFF (Термодинамічна характеристика ПВМ та продуктів розпаду на основі аналізу сценарію розвитку важкої аварії на АЕС Фукусіма-1).

У кінці засідань обговорювались можлива координація та пропозиції щодо майбутніх робіт.

25, 28 і 29 січня проходила 3-я нарада за проектом OECD/NEA SAREF/PreADES.

25 січня

  1. Обговорення технічних питань за Завданням 1 – Розташування ПВМ (розріз АЕС Фукусіма-1).
  2. Обговорення технічних питань за Завданням 2 – Аналітична таблиця з контролю критичності.

28 січня

  1. Обговорення технічних питань за Завданням 2 – Захисна оболонка.
  2. Обговорення технічних питань за Завданням 2 – Радіаційне опромінення.
  3. Обговорення технічних питань за Завданням 2 – Робота системи охолодження.

29 січня

  1. Обговорення технічних питань за Завданням 2 – Етапи робіт за Завданням 2-2 PreADES (Вивчення основних питань безпеки, що стосуються майбутнього вилучення ПВМ, їх аналізу, перевезення та зберігання), а також Етапи робіт за Завданням 2-3 PreADES (Експериментальні/аналітичні методики та вимоги до установок для проведення «гарячих» випробувань).

Віктор Краснов і Валентин Безмилов з презентацією доповіді від ІПБ АЕС

     Від ІПБ АЕС НАН України у семінарі взяли участь завідувач Відділення ядерної та радіаційної безпеки (ВЯРБ) Віктор Краснов і провідний інженер ВЯРБ Валентин Безмилов. Було представлено дві доповіді: «Поточний стан вкладу ІПБ АЕС у проект OECD/NEA PreADES (контроль критичності)» і «Поточний стан вкладу ІПБ АЕС у проект OECD/NEA PreADES (радіоактивні аерозолі)».

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert