Новини 

Підписання договору про створення спільного підприємства зі зняття з експлуатації АЕС

створення спільного китайсько-українського підприємства

22 березня 2017 року між Інститутом проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, НАН України та ТОВ «Qingdao Xianchu Energy Development Group» Китайської Народної Республіки було підписано Угоду про створення спільного китайсько-українського підприємства «Китайсько-українська академія Сянчу зі зняття з експлуатації АЕС». Угоду укладено в межах присвяченої 25-річчю ДНТЦ ЯРБ Міжнародної конференції «Сучасний підхід до здійснення науково-технічної підтримки регулювання безпеки використання ядерної енергії: компетентність, прозорість, відповідальність», що проходила в Києві 22–23 березня.

Діяльність підприємства, яке створюється в КНР, буде спрямована на проведення спільних досліджень та розробку нових технологій у галузі ядерної енергетики, безпеки експлуатації ядерних установок, зняття з експлуатації ядерних об’єктів, а також створення пов’язаних із цим приладів, обладнання та устаткування. Сторони спільно будуть розробляти технічну документацію для виробництва устаткування для забезпечення ядерної безпеки та зняття з експлуатації ядерних об’єктів; здійснювати дослідження з оцінки забруднення навколишнього середовища, дезактивації, демонтажу, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, а також реабілітації забруднених територій.

Під час спільної діяльності будуть організовані навчання та підготовка спеціалістів у сферах ядерної енергетики, ядерної безпеки та зняття з експлуатації ядерних об’єктів. Також будуть надані відповідні консультаційні послуги.

З боку ІПБ АЕС НАН України договір підписав директор інституту, чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський. На підписанні був присутній академік-секретар відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України академік НАН України Олександр Кириленко.

підписання договору

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert