Енергоатом і ХолтекНовини 

Семінар ДП НАЕК «Енергоатом» Щодо реалізації проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

     27–29 травня 2019 р. представники Інституту проблем безпеки АЕС НАН України взяли участь у роботі семінару, що був організований ДП НАЕК «Енергоатом» в рамках реалізації проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Основні питання, які було розглянуто в експертному колі фахівців, стосувались стану реалізації проекту, аналізу поведінки матеріалів оболонки відпрацьованого ядерного палива за умови сухого зберігання та обговорення питань науково-технічного супроводу діяльності на етапі будівництва та введення в експлуатацію ЦСВЯП.

     Під час роботи семінару заступник генерального директора ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом» В. І. Холоша доповів про стан реалізації проекту будівництва ЦСВЯП та об’єм виконаних робіт відповідно до затвердженого графіку.

     В роботі семінару взяли участь представники Аргонської національної лабораторії Міністерства енергетики США та представник Комісії з ядерного регулювання США. Представники Аргонської лабораторії розповіли про роботу науково-дослідних установок для досліджень відпрацьованого ядерного палива, досліджень щодо поведінки оболонки палива під час тривалого зберігання тощо.

     Представник Комісії з ядерного регулювання США Рікардо Торрес провів низку доповідей, що стосувались питань ліцензування регулюючими органами США багатоцільового контейнера Holtec, обґрунтування питань старіння матеріалів контейнерів впродовж тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива та необхідності контролю цих процесів. Він також зупинився на питаннях регуляторного контролю в США установок для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива.

     Завідувач відділення об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями ІПБ АЕС В. М. Рудько доповів учасникам семінару про види та об’єм робіт, які планується провести науковцями для виконання Програми науково-технічного супроводу на етапі будівництва і введення в експлуатацію ЦСВЯП. Основна діяльність ІПБ АЕС в рамках цієї Програми полягатиме в обґрунтуванні надійності будівель і споруд ЦСВЯП, розробці рецептури спеціального бетону для заповнення контейнерів HI-STORM та в забезпечені радіаційного захисту персоналу і довкілля під час будівництва та введенню в експлуатацію ЦСВЯП.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert