Українське ядерне товариство провело чергове засідання правління: ключові рішення та перспективи розвитку
12 червня 2026 року відбулося чергове засідання Правління Громадської організації «Українське ядерне товариство». Захід пройшов відповідно до Статуту Товариства та затвердженого плану роботи на поточний рік. У засіданні взяли участь 36 членів Правління УкрЯТ. Учасники зустрічі розглянули низку важливих питань, що стосуються як підбиття підсумків діяльності організації, так і стратегічних планів на майбутнє.

Захід відкрив Президент Товариства Володимир Холоша. Засідання розпочалося із заслуховування Звіту про роботу секретаріату ГО «УкрЯТ» за період з грудня 2025 по червень 2026 року. Члени Правління високо оцінили ефективність виконання поточних завдань та координацію профільних проєктів організації впродовж звітного періоду.
Окрему увагу було приділено плануванню подальшої діяльності. Учасники обговорили і затвердили графік проведення запланованих заходів УкрЯТ на ІІІ і ІV квартали 2026 року, спрямованих на підтримку атомної енергетики, популяризацію ядерних знань та обмін досвідом серед фахівців галузі. Серед них: організація Міжнародної конференції NUCNEXT-2026, продовження конкурсу «Атомні інноватори», запуск нового сезону проєкту «Science slam» та участь у заходах до 30-річчя створення АТ «НАЕК «Енергоатом».

Обговорення охопило ключові напрями роботи організації. Було заслухано звіти про активність, розвиток і здобутки молодіжної, жіночої, а також науково-аналітичної секцій Товариства. Під час заслуховування звітів профільних секцій виступили їхні керівники: Олена Вторая (жіноча секція) та Олександр Мазурок (науково-аналітична секція). Звіт молодіжної секції представив Данило Лавренов.
За напрямом міжнародної діяльності відзначено вагомі здобутки першого півріччя: участь у засіданні Генеральної асамблеї Європейського ядерного товариства (ENS) та у Вищій науковій раді ЄЯТ (доповів член Правління Товариства Пилип Кузнєцов); успішне проведення національного етапу конкурсу I4N Europe 2026; активність у межах консорціуму Nurecab та започаткування нових партнерств, зокрема з організацією WINS.

Особливу увагу приділили взаємодії зі Спілкою ветеранів атомної енергетики і промисловості України та реалізації спільних просвітницьких та експертних проєктів.
За пропозицією віцепрезидента УкрЯТ В’ячеслава Губи, було вирішено підготувати і направити офіційне звернення до МАГАТЕ та особисто Рафаеля Гроссі щодо критичної ситуації з незаконно ув’язненим персоналом Запорізької АЕС та необхідності його захисту.

Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України у засіданні взяли участь директор, віцепрезидент УкрЯТ, академік НАН України, д. т. н., проф. Анатолій Носовський, учений секретар і завідувач лабораторії, д. т. н., с. д. Костянтин Сімейко, завідувач сектору Андрій Садовніков.

