Новини 

Участь науковців ІПБ АЕС НАН України в місії МАГАТЕ

    З 24 по 26 липня на Чорнобильській АЕС проходила місія МАГАТЕ на тему «Розгляд техніко-економічного обґрунтування створення та розміщення додаткових установок з поводженням радіоактивно-забрудненими матеріалами і РАВ»

    На зустрічі провідні фахівці зі зняття з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами (РАВ) Чорнобильської АЕС, експерти МАГАТЕ і науковці ІПБ АЕС обговорювали необхідність і проблемні питання щодо створення нових об’єктів для поводження з радіоактивними матеріалами під час зняття з експлуатації АЕС.

  Представники Чорнобильської АЕС  ознайомили з ходом підготовки робіт зі зняття з експлуатації і методами поводження з РАВ на ЧАЕС, а також презентували концептуальні рішення зі створення та розміщення додаткових установок поводження з радіоактивно забрудненими матеріалами і конструкціями на майданчику ЧАЕС.

    У свою чергу представники МАГАТЕ  поділилися досвідом зняття з експлуатації АЕС в Німеччині, надали цінні поради щодо вирішення науково-інженерних проблем, що можуть утворитися на стадії зняття з експлуатації і визначення пріоритетів під час будівництва нових об’єктів для поводження з РАВ.

    Під час обговорення презентаційних матеріалів виступили науковці ІПБ АЕС. Зокрема, керівник відділення Володимир Рудько звернув увагу на те, що під час створення додаткових установок слід враховувати потреби в поводженні з радіоактивно забрудненими металевими і залізобетонними конструкціями, змішаними РАВ та високоактивними відходами, що будуть утворюватися в процесі демонтажу нестабільних конструкцій та розбирання завалів на верхніх позначках об’єкта «Укриття». Завідувач відділу Леонід Павловський наголосив на необхідності виконання попередньої оцінки доцільності  проведення дезактивації для окремих видів радіоактивно забруднених матеріалів на основі аналізу «доз – витрат – вигоди».

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert