Наукова виставка технологій та інновацій у КиєвіНовини 

Візит українських фахівців до Китаю

    На запрошення компанії Циндао Сянчу Енерджі Девелопмент (Qingdao Xianchu Energy Development Group Company) група українських фахівців у період з 23 по 27 липня 2018 р. провела технічні зустрічі з представниками китайських організації щодо питань продовження експлуатації АЕС у понадпроектний строк.

 

    В складі групи українських фахівців були представники ІПБ АЕС НАН України, ДНТЦ ЯРБ, Бюро аналітичних досліджень безпеки АЕС. Інститут проблем безпеки АЕС представляв д-р техн. наук, завідувач Відділення атомної енергетики Володимир Борисенко.

    Під час візиту були проведені робочі зустрічі в компанії Циндао Сянчу Енерджі Девелопмент (Qingdao Xianchu Energy Development Group Company), на АЕС Циньшань (Qinshan), а також у Шанхайському науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті атомної енергії (Shanghai Nuclear Engineering Research and Design Institute, SNERDI).

    Українська сторона представила інформацію про досвід і можливості провідних українських організацій у проведенні робіт з обґрунтування можливості продовження експлуатації енергоблоків АЕС у понадпроектний строк. Такі роботи є актуальними для Китаю, тому що енергопуск першого енергоблоку  АЕС Циньшань (CNP-300), повністю побудованого по китайським технологіям, було здійснено у 1991 р., і проектний строк експлуатації закінчується у 2021 р.

    Основні роботи з обґрунтування можливості продовження експлуатації енергоблоку Циньшань-1 у понадпроектний строк виконує саме SNERDI.

   Борисенко В. виступив із доповідями на теми: «Розрахунково-експериментальне визначення радіаційного та температурного навантаження на корпус реактора і внутрішньокорпусні пристрої», «Системи діагностики реакторної установки з ВВЕР-1000».

    Під час обговорення проблемних питань за темою продовження експлуатації китайські фахівці висловили зацікавленість у більш детальному ознайомленні з досвідом України в ядерній галузі, оскільки 8 енергоблоків АЕС України отримали від регулюючого органу ліцензії на продовження експлуатації в понадпроектний строк.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert