Новини 

Загальні збори НАН України

         7 жовтня 2020 р. відбулася виборча сесія Загальних зборів НАН України з обрання Президента Національної академії наук України.

    Через необхідність дотримання карантинних заходів виборча сесія відбулася у розосередженому порядку з утворенням виборчих дільниць та в режимі відеоконференції.

  Головував на засіданні в. о. Президента НАН України академік Володимир Горбулін.

     Відповідно до Статуту НАН України у виборчій сесії взяли участь академіки та члени-кореспонденти НАН України, а також делеговані представники наукових колективів установ НАН України у кількості, що дорівнює половині облікового складу дійсних членів і членів-кореспондентів, які беруть участь у роботі сесії загальних зборів.

    На посаду Президента НАН України було висунуто чотири кандидатури. Серед них – академіки НАН України Владислав Гончарук, Анатолій Загородній, Сергій Комісаренко, Володимир Семиноженко.

     Під час засідання усі кандидати на посаду Президента НАН України виступили з презентаціями своїх виборчих програм. У режимі онлайн конференції їхні виступи транслювалися на всіх виборчих дільницях. Учасники засідання мали змогу поставити запитання до кандидатів. Після цього відбулося обговорення всіх кандидатів та їхніх виборчих програм представниками з усіх виборчих дільниць.

     За підсумками таємного голосування Президентом НАН України було обрано академіка Анатолія Глібовича Загороднього, за якого віддали свої голоси 426 виборців (67,2 %).

    8 жовтня відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої академіком-секретарем Відділення фізико-технічних проблем енергетики (ВФТПЕ) було обрано академіка НАН України Олександра Кириленка. Його заступниками – академіка НАН України Михайла Куліка, членів-кореспондентів НАН України Андрія Жаркіна та Андрія Русанова. Також було обрано членів Бюро ВФТПЕ НАН України. Ними стали: академіки НАН України Борис Бондаренко, Юрій Снєжкін, Борис Стогній; члени-кореспонденти НАН України Анатолій Носовський, Степан Кудря, Володимир Мохор, Володимир Розов; д-р техн. наук Наталія Дунаєвська; учений секретар ВФТПЕ НАН України канд. техн. наук Владислав Тітко.

    9 жовтня відбулись вибори віце-президентів і членів Президії НАН України. Першим віце-президентом було обрано академіка НАН України Володимира Горбуліна, віце-президентами – академіків НАН України В’ячеслава Богданова, В’ячеслава Кошечка, Сергія Пирожкова та члена-кореспондента НАН України Олега Рафальського.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert