Новини 

Чотирилапий робот від Boston Dynamics в Чорнобильській зоні відчуження

     У Чорнобилі відбулася зустріч між науковцями Відділення ядерної та радіаційної безпеки ІПБ АЕС НАН України та дослідниками з Брістольського університету Королівської інженерної академії Великої Британії. На зустрічі від ІПБ АЕС були присутні заступник директора Сергій Паскевич та керівник відділення Віктор Краснов, від науковців Брістоля – доктор Peter Martin і його колеги: David Megson-Smith, Yannick Verbelen, Dean Connor, Matthew Ryan Tucker та Erin Holland. Візит іноземних колег до Чорнобильської зони відчуження пов’язаний з відпрацюванням технології дистанційного картографування радіоактивно забруднених територій за допомогою самохідного робототехнічного комплексу.

     Впродовж зустрічі відбувся обмін думками щодо перспектив застосування робототехніки для проведення досліджень у несприятливих для людини радіаційних умовах. Для фахівців ІПБ АЕС було проведено демонстрацію функціональності робота SPOT (Boston Dynamics – https://www.bostondynamics.com/spot), де науковці ІПБ АЕС взяли участь у тестуванні системи управління робота. Керування роботом здійснюється за допомогою консолі з адаптивною системою управління рухами робота, а сам робот здатен до гарного маневрування в обмежених умовах довкілля.

     Науковці Відділення ядерної та радіаційної безпеки ІПБ АЕС ознайомили гостей з власним досвідом розробки дистанційно-керованих агрегатів для завдань радіаційної розвідки в приміщеннях об’єкта «Укриття». Були представлені моделі роботів, за допомогою яких науковці досліджували об’єкт Укриття в попередні роки.

     Зважаючи на значну складність завдань, що стоять на шляху трансформації об’єкта Укриття на екологічно-безпечну систему, очевидно, що сучасні роботи можуть суттєво полегшити роботу щодо вивчення стану приміщень об’єкта Укриття та оцінки радіаційних умов для перебування в них людини.

     У процесі наукової дискусії було обговорено потенційні можливості співпраці науковців у сфері розвитку дистанційних технологій для дослідження радіаційних умов у приміщеннях об’єкта Укриття, в яких знаходяться високорадіоактивні матеріали зруйнованого реактора.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert