Загальні збориНовини 

Загальні збори Відділення фізико-технічних проблем енергетики (ВФТПЕ) НАН України

Носовській А. В., Кириленко О. В.11 квітня 2017 року у Великому конференц-залі Національної академії наук відбулися Загальні збори Відділення фізико-технічних проблем енергетики (ВФТПЕ) НАН України. Академік-секретар Відділення ФТПЕ, академік НАН України Кириленко Олександр зробив доповідь про підсумки наукової діяльності установ ВФТПЕ НАН України у 2016 році та перспективи розвитку досліджень і розробок в галузі енергетики. Після обговорення доповіді, Загальні збори визначили, що робота Відділення у звітному періоді була спрямована на покращення організації і координації діяльності установ з вирішення найбільш важливих наукових проблем, які стоять перед енергетикою України.

У доповіді академіка-секретаря О. Кириленка було приділено значну увагу роботам, які виконав у 2016 році Інститут проблем безпеки атомних електростанцій. Це стосувалось робіт з проектування, монтажу й встановленню у проектне положення Нового Безпечного Конфайнменту об’єкту «Укриття». «Такий масштабний інноваційний проект вперше здійснено в Україні, він не має аналогів в світовій практиці. Вагомий внесок у реалізацію цього проекту зробили науковці Інституту проблем безпеки АЕС, які здійснювали науково-технічний супровід на всіх етапах створення цього унікального об’єкта, починаючи з 1993 року» – відмітив академік Олександр Кириленко.

Директор ІПБ АЕС НАН України, чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський під час обговорення у своєму виступі підняв проблемні питання щодо охорони державного майна, які заважають займатися науковою діяльністю академічним установам, і від рішення яких державні силові структури повністю відмовились, залишив їх тільки за керівництвом наукових установ. Від ІПБ АЕС участь у Загальних зборах ВФТПЕ прийняли завідувач відділення атомної енергетики Володимир Борисенко, в.о. вченого секретаря Оксана Шевцова, провідний інженер Євгенія Кудін.

Конференс-зал НАН

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert