Новини 

Загальні збори Національної академії наук України

     25 квітня 2019 року в Києві відбулася річна сесія Загальних зборів Національної академії наук України, під час якої було представлено отримані у 2018 році результати фундаментальних і прикладних досліджень НАН України.

     У заході взяли участь члени НАН України, наукові працівники, делеговані трудовими колективами наукових установ Академії, представники органів державної влади та наукової громадськості, журналісти засобів масової інформації.

     У роботі Загальних зборів НАН України від ІПБ АЕС НАН України взяли участь чл.-кор. А.В. Носовський, д-р техн. наук В.І. Борисенко.

     Сесію відкрив Президент Національної академії наук України академік Б.Є. Патон, який звернувся до присутніх зі вступним словом.

     Академік Б.Є. Патон виступив із доповіддю про підсумки діяльності Національної академії наук України у 2018 році та завдання на наступний період.

     Зокрема у доповіді Президента НАН України академіка Б.Є. Патона відмічені наступні роботи, виконані у ІПБ АЕС НАН України.

     Розроблено 3D-модель об’єкту «Укриття», що дозволило вперше провести візуалізацію повного циклу технології демонтажу та аналіз відповідності технологічних рішень умовам об’єкту. Це важливо для вибору технологій вилучення паливовмісних матеріалів, а також для оцінки ефективності та обґрунтування заходів із радіаційного захисту персоналу.

     Теоретично досліджено можливість виникнення ланцюгової реакції в об’єкті «Укриття», накритому новим безпечним конфайнментом (НБК), внаслідок осушення паливних мас, які тривалий час перебували у надвологому стані. Показано, що за певних умов можливе виникнення лише поодинокого нейтронного спалаху, який за інтенсивністю не буде перевищувати нейтронні спалахи 1992 року та не становитиме небезпеку для навколишнього середовища.

     По завершенні обговорення Загальні збори НАН України одноголосно схвалили «Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2018 році», прийнявши відповідну постанову.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert