Новини 

Засідання Комітету Верховної Ради України

     Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування 19 травня 2021 року розглянув питання про стан ядерної та радіаційної безпеки об’єкта «Укриття». У роботі засідання Комітету ВР України взяли участь представники Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) НАН України, ДСП «Чорнобильська АЕС», Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та Національної комісії з радіаційного захисту населення України.

     Виконуючий обов’язки директора ДСП ЧАЕС В. О. Сейда доповів учасникам засідання про сучасний стан безпеки об’єкта «Укриття» та роботу штатних систем контролю ядерної безпеки. Він наголосив, що, незважаючи на наявність розробленої і затвердженої в ДІЯРУ Програми моніторингу паливновмісних матеріалів (ПВМ) об’єкта «Укриття», вона не виконується через брак фінансування.

     В обговоренні цього питання взяли участь: Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження С. А. Костюк, Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Г. І. Плачков, Голова Комітету ВР України з питань екологічної політики та природокористування О. В. Бондаренко, керівник секретаріату Комітету ВР України з питань екологічної політики та природокористування канд. с.-г. наук із спеціальності «екологія» М. М. Борисюк.

     Від ІПБ АЕС у засіданні участь брали А. В. Носовський, С. А. Паскевич, В. О. Краснов та Р. Л. Годун. Зі спеціальною промовою виступив директор ІПБ АЕС А. В. Носовський, який дав вичерпні пояснення на зауваження та сумніви, що були виказані учасниками засідання. В черговий раз було повідомлено, що зростання щільності потоку нейтронів відбувається з 2016 року і не є чимось новим і невідомим. Ці процеси були передбачені вченими задовго до появи цього ефекту, що утворився після встановлення нового безпечного конфайнмента (НБК) в проектне положення. Було наголошено, що на даний час рівні безпеки не порушені, однак питання вимагає комплексу додаткових досліджень.

     Учасники засідання погодились, що розроблена Інститутом Програма моніторингу ПВМ об’єкта «Укриття» має виконуватись для розуміння процесів, що відбуваються з ядерно небезпечними матеріалами, що діляться. За результатами засідання було прийнято рішення надіслати відповідні рекомендації та обґрунтування до Кабінету Міністрів України.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert