КонфайментНовини 

Урочистості з нагоди завершення насування Нового безпечного конфайнмента (НБК) на об’єкт “Укриття”

29 листопада на Чорнобильській АЕС відбулися урочистості з нагоди завершення насування Нового безпечного конфайнмента (НБК) на об’єкт “Укриття”.

Порошенко П. О.В урочистій церемонії взяли участь Президент України Петро Порошенко, представники посольств, директорату компаній VINCI і Bouygues, ЕБРР, делегати країн-донорів міжнародного Чорнобильського фонду “Укриття” та країн-вкладників Рахунку ядерної безпеки, представники депутатського корпусу Верховної Ради України, профільних міністерств та відомств, Державного агентства з управління зоною відчуження, ДІЯРУ, компанії-генерального підрядника будівництва нового безпечного конфайнмента “НОВАРКА”, інших компаній, які виконували суміжні проекти, державного спеціалізованого підприємства ДСП ЧАЕС та інші офіційні особи. Від Інституту проблем безпеки атомних електростанцій у церемонії брали участь директор інституту Носовський А. В. та заступник директора з наукової роботи Щербін В. М.

Носовській А. В.Президент України Петро Порошенко під час свого виступу назвав нове укриття унікальною спорудою, задля будівництва якої свої зусилля разом з Україною об’єднали 28 країн-донорів, які зібрали більше 1 млрд 417 млн євро, до роботи над проектом було залучено 10 тис. працівників в багатьох країнах світу. Загалом 40 країн взяли участь у цьому будівництві. Глава держави особливо подякував країнам Великої сімки, надзвичайні і повноважні представники яких сьогодні взяли участь в урочистому заході. США, Великобританія, Франція, Японія, Німеччина, Канада, Італія та інші країни допомагали у зведенні НБК, а також величезну роль відіграв Європейський банк реконструкції та розвитку. Президент окремо подякував французькому консорціуму «НОВАРКА», до складу якого входять компанії Bouygues та Vinci, що детально спроектували і будували новий безпечний конфайнмент.

Носовській А. В., Щербін В. М.Президент ЄБРР пан Сума Чакрабарті у своєму виступі зазначив: «Ми вітаємо завершення цього етапу процесу трансформації ЧАЕС як символу того, чого ми здатні досягти разом завдяки потужним, рішучим та довгостроковим зусиллям. Ми аплодуємо нашим українським партнерам і підряднику, а також дякуємо всім донорам Чорнобильського фонду «Укриття», чиї внески зробили можливим сьогоднішній успіх. Цей дух співробітництва дає нам впевненість, що проект буде завершено своєчасно та в межах бюджету – через один рік».

Президент України Петро Порошенко вручив державні нагороди спеціалістам, які брали участь у розробці і реалізації проекту.

На протязі 2017 року планується ввести об’єкт НБК в експлуатацію та вже у 2018 році розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкту “Укриття”.

Як відмітив у ході фінальної прес-конференції міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, у найближчому майбутньому Україна звернеться до міжнародних партнерів з проханням надати підтримку при демонтажі четвертого енергоблоку ЧАЕС.

Урочистості завершення НБК

Схожі повідомлення

Залиште коментар

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert