МАГАТЕНовини 

Зустріч у штаб-квартирі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)

    З 18 по 22 червня 2018 р. у Відні в штаб-квартирі Міжнародного агентства з атомної Енергії (МАГАТЕ) відбулася зустріч, яка була присвячена виконанню наукової роботи: «Use of isotope hydrology to characterize groundwater systems in the vicinity of nuclear power plants».

    За запрошенням МАГАТЕ в цій зустрічі взяли участь співробітники ІПБ АЕС НАН України Панасюк М. І. і Матросов Д. Т. Програма зустрічі передбачала презентацію отриманих проміжних результатів робіт за проектом, у якому беруть участь фахівці з Аргентини, Бразилії, В’єтнаму, Італії, Китаю, Марокко, Литви, Пакистану, України та Японії.

    Характеризація підземних вод поблизу АЕС є однією з найбільш серйозних проблем. Існують Стандарти безпеки IAEA, доступні у вигляді посібників з безпеки для гідрогеологічних досліджень (МАГАТЕ 1984, 2002, 2003 і 2011 рр.). Однак у цих документах відсутні керівні вказівки щодо методів належної характеризації підземних вод поблизу АЕС і створення надійної інформації для планування контрзаходів щодо захисту населення і навколишнього середовища в разі випадкового викиду радіоактивних матеріалів.

    Метою виконання науково-дослідної роботи була розробка методології застосування індикаторів для визначення чисельних параметрів водоносного горизонту. Ця методологія буде використана для створення керівних вказівок з оптимального управління та захисту ресурсів підземних вод від радіоактивного забруднення через можливі скиди і викиди з АЕС, у тому числі в разі аварій.

    Учасники зустрічі вирішили, що перспективними інертними індикаторами, за допомогою яких можуть визначатися параметри міграції радіонуклідів у довкіллі та здійснюватись калібрування математичних моделей волого- та масопереносу, є благородні гази (81Kr, 85Kr, 3He та 4He), Тритій, Хлор-36 та інші.

    Ці індикатори використовуються науковцями ІПБ АЕС для розробки методу оцінки параметрів міграції радіонуклідів з підземними водами та рекомендацій щодо мінімізації негативного впливу радіоактивного забруднення на довкілля.

Учасники зустрічі.
Співробітник ІПБ АЕС Панасюк М. І. на зустрічі у Відні.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert