VI міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики»
4–6 вересня 2018 р. у м. Одесі пройшла VI Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики», яка була приурочена до 100-річчя Одеського національного політехнічного університету.
Організаторами конференції виступили Державне підприємство НАЕК «Енергоатом» та Одеський національний політехнічний університет за сприяння Національної академії наук України.
У роботі конференції взяли участь понад 150 учасників, які представляли 27 установ України, зокрема 6 наукових інститутів НАН України і 4 вітчизняні національні університети. Серед учасників були фахівці з 6-ти країн (Франції, Німеччини, Чехії, Швеції, Норвегії, Туреччини), а також представники 3-х міжнародних організацій у сфері атомної енергетики.
У ході конференції були проведені:
- пленарне засідання «Роль та місце атомної енергетики в енергетичній стратегії України та світові тенденції розвитку галузі»;
- секція 1 «Підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності експлуатації енергоблоків АЕС»;
- секція 2 «Управління ресурсом ядерних енергетичних установок (ЯЕУ)»;
- секція 3 «Науково-технічна підтримка ядерно-енергетичної галузі та управління кваліфікацією персоналу»;
- секція 4 «Поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ). Радіаційна безпека на АЕС».
На пленарному засіданні конференції було представлено 7 доповідей, на секційних засіданнях – майже 40 доповідей, а також більше 50 стендових доповідей, в яких розглянуто такі питання:
- стратегія розвитку атомно-енергетичного комплексу України у розрізі світових тенденцій;
- підвищення безпеки, надійності та ефективності експлуатації ЯЕУ;
- сучасні методи діагностики, технічного та ремонтного обслуговування обладнання ЯЕУ;
- управління старінням обладнання, подовження термінів експлуатації, зняття з експлуатації ЯЕУ;
- радіаційна безпека на АЕС, поводження з РАВ та ВЯП;
- використання сучасних хімічних технологій на АЕС;
- математичне моделювання процесів у ЯЕУ;
- перспективи використання нових типів реакторів;
- підготовка спеціалістів/персоналу для ядерної енергетики України.
Співробітники Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України представили на конференції 7 доповідей, зокрема директор інституту чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський на пленарному засіданні представив доповідь «Напрями діяльності на об’єкті «Укриття» після введення в експлуатацію нового безпечного конфаймента», а завідувач Відділення атомної енергетики д-р техн. наук Володимир Борисенко на секційному засіданні «Управління ресурсом ЯЕУ» представив доповідь «Врахування зміни параметрів активної зони ВВЕР-1000 та вигорання ДПЗ в задачі відновлення енергорозподілу».
This post is also available in: English