Новини 

Участь науковців ІПБ АЕС у міжнародному форумі «Фукусіма, Чорнобиль та Три-Майл-Айленд»

   1–3 серпня 2018 р. у Higashi Nippon International University (м. Івакі, Японія) відбувся третій міжнародний симпозіум «Фукусіма, Чорнобиль та Три-Майл-Айленд».

   На цьому науковому форумі основними трьома напрямами дискусій були:

  1. Досвід ліквідації наслідків аварії на АЕС Фукусіма, де обговорювалися питання оцінки ефективності зняття з експлуатації енергоблоків АЕС, відновлення навколишнього середовища, характеризації ядерних матеріалів з метою подальшого їх вилучення й забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, тимчасове сховище радіоактивних відходів, відновлення економіки на тимчасово відчужених територіях, а також фізична та ментальна реабілітація евакуйованих людей тощо.
  2. Досвід ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де обговорювалися загальний план подальших дій, відновлення навколишнього середовища та зняття з експлуатації об’єкта «Укриття», будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК), вилучення ядерних матеріалів та поводження з радіоактивними відходами, безпека працівників під час проведення робіт всередині НБК.
  3. Досвід ліквідації наслідків аварії на АЕС Три-Майл-Айленд, де обговорювалися питання зняття з експлуатації АЕС, досвід вилучення ядерного палива та поводження з рідкими та твердими радіоактивними відходами, а також взаємодія з регуляторним органом США та місцевим населенням.

   Особлива увага приділялася поводженню з радіоактивними відходами, характеризації та вилученню ядерних матеріалів, а також питанню ймовірності виникнення повторної критичності.

   На симпозіумі виступили з доповідями представники урядових організацій, фахівці та науковці Японії, США, Німеччини, України та представники МАГАТЕ. У складі української делегації участь у форумі брав завідувач відділу ядерної безпеки ІПБ АЕС НАН України Роман Годун. Він поділився досвідом ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та виступив з доповіддю стосовно експериментально-розрахункових досліджень ефективного коефіцієнта розмноження нейтронів в паливовмісних скупченнях, що знаходяться всередині об’єкта «Укриття».

   Після виступів відбулася панельна дискусія з метою вирішення найбільш актуальних проблем та пошуку можливих напрямів подальшої співпраці. Для учасників симпозіуму було організовано одноденну поїздку на територію промислового майданчика АЕС Фукусіма-Даїчі, де було наочно продемонстровано результати впроваджених рішень щодо ліквідації наслідків аварії.

   Питання, що обговорювались на симпозіумі, є вкрай актуальними й для України, оскільки нам також необхідно вирішувати питання щодо вилучення та приведення до контрольованого стану ядерних матеріалів об’єкта «Укриття». Отримана від японських та американських фахівців інформація щодо доцільності та обґрунтованості робіт з вилучення ядерного палива, підтвердила правильність стратегічного напряму у поводженні з паливовмісними матеріалами об’єкта «Укриття», якого дотримуються фахівці ІПБ АЕС.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert