Підписано меморандум про взаєморозуміння з університетом Брістоля
20 жовтня 2020 р. у Чорнобилі відбулася зустріч між науковцями Інституту проблем безпеки АЕС НАН України та дослідниками з Брістольського університету Королівської інженерної академії Великої Британії. Візит іноземних колег до Чорнобильської зони відчуження був пов’язаний з відпрацюванням технології дистанційного картографування радіоактивно забруднених територій за допомогою самохідного робототехнічного комплексу SPOT від Boston Dynamics. В рамках візиту відбулась наукова презентація напрацювань у сфері застосування робототехнічних систем для проведення досліджень у несприятливих для людини радіаційних умовах як з боку фахівців з Брістоля, так і науковців з ІПБ АЕС. В результаті наукової дискусії було обговорено потенційні можливості співпраці науковців у сфері розвитку дистанційних технологій для проведення досліджень у несприятливих радіаційних умовах.
Брістольський університет на сьогодні є одним із провідних інститутів у галузі ядерної промисловості Великої Британії. Його наукові інтереси включають робототехніку, радіаційний і ядерний моніторинг, зняття з експлуатації ядерних установок, поводження з радіоактивними відходами та ядерні гарантії безпеки і управління. З іншого боку Інститут проблем безпеки АЕС має унікальні технічні знання і можливості, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС, поводженням з радіоактивними відходами і виведенням з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС, перетворенням об’єкта «Укриття» наекологічно безпечну систему. Враховуючи взаємну зацікавленість у обміні досвідом, науковці двох організацій дійшли згоди щодо встановлення довгострокових відносин співробітництва. Результатом цих домовленостей стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Брістольським університетом та Інститутом проблем безпеки АЕС.
Меморандум про взаєморозуміння, підписаний 11 листопада 2020 р., відкриває можливості обміну інформацією та напрацьованим досвідом, забезпечить співробітництво сторін у таких сферах досліджень як робототехніка, визначення характеристик і поводження з радіоактивними відходами, розробка дистанційних методів дослідження радіаційних умов у приміщеннях об’єкта Укриття та характеристика радіаційно небезпечних матеріалів, що мають бути вилучені при реалізації робіт з перетворення об’єкта Укриття на екологічно безпечну систему.
Ознайомлення науковців з роботами в Інституті проблем безпеки АЕС у м. Чорнобилі
This post is also available in: English