Новини Новини 

Interesting Chernobyl – Путівник по Чорнобилю і Чорнобильській зоні відчуження

 

   У 2019 році була видана науково-популярна книга, яка розповідає про міста і села чорнобильської зони відчуження – «Interesting Chernobyl. 100 Symbols» (Цікавий Чорнобиль. 100 пам’яток). Одним із авторів книги є науковий співробітник ІПБ АЕС – Сергій Паскевич. На сторінках книги викладено короткий опис основних визначних пам’яток чорнобильської зони відчуження. Ці об’єкти це саме ті місця, які сьогодні прагнуть побачити туристи. Символічно, що саме в рік видання книги чорнобильську зону відчуження відвідало понад 100 тисяч туристів. Книга розрахована на широку англомовну аудиторію. Interesting Chernobyl відкриває нові фрагменти строкатої історичної картини України.

   Залишки радянського «культурного шару», що виражається у занедбаних пам’ятниках, покинутій техніці, деградуючих під дією часу спорожнілих будівлях, утворюють відособлені конгломерати серед тисячі квадратних кілометрів територій, залишених людиною. Місто Прип’ять сьогодні головний магніт, що притягує людей. Він захоплює уяву тотальною відсутністю людини в ідеальному, повністю створеному руками людини середовищі. Широкий проспект, сучасні залізобетонні багатоповерхівки, а також ретельно продумана інфраструктура міста Прип’яті стали символом радянського комфорту. Але всього за одну ніч місто стало неприпустимо небезпечним, смертельним для людини. Можливо саме ця трагічна метаморфоза зачаровує і притягує увагу людей, чіпляє їхні душі незворотністю локального колапсу, що стався.

   Книга дає повне уявлення про чорнобильську зону відчуження і знайомить не тільки із залишками минулого. Путівник знайомить з унікальним об’єктом живої природи, поява якого пов’язана з радіаційною катастрофою – «Рудим лісом».

   Також книга розповідає про унікальний військовий об’єкт, сталеві вежі якого вже 50 років уперто підносяться над Поліськими лісами. Радар, створений радянськими інженерами, став вінцем у стратегічному протистоянні між імперіями.

   Книга містить інформацію про культурну спадщину, яка дійшла до нас у вигляді церков, покинутих стародавніх кладовищ і курганів. Насичена барвистими ілюстраціями книга передає колорит стародавніх артефактів, багато з яких стали символами втраченої культури.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert