Новини 

ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих учених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

   13–15 листопада 2019 р. у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна відбулася щорічна ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих учених та фахівців за темою «Проблеми сучасної ядерної енергетики», яка була організована Українським ядерним товариством. Конференція розпочалася з виступів видатних учених НАН України та членів правління УкрЯТ. Програма конференції включала три секційні засідання за такими тематичними напрямами:

  • Робота з громадськістю в атомній галузі. Розвиток ядерно-енергетичного комплексу в Україні. Матеріали для ядерної енергетики.
  • Підвищення рівня безпеки та ефективності експлуатації АЕС. Подовження терміну експлуатації енергоблоків та управління старінням обладнання АЕС.
  • Ядерна, радіаційна та екологічна безпека при поводженні з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

   Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України на конференції була представлена серія доповідей, пов’язаних з перетворенням об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, зокрема:

   Купріянчук С. В., м. н. с. відділу зняття з експлуатації АЕС, представив доповідь «Моделювання характеристик ядерних матеріалів об’єкта «Укриття» для створення прототипу контейнера»;

   Дорошенко А. О., м. н. с. відділу ядерної безпеки, – «Оцінка ефективності системи контролю ядерної безпеки комплексу НБК-ОУ»;

   Пашинов М. В., м. н. с. відділу зняття з експлуатації АЕС, – «Моделювання демонтажу металевої ферми підсилення покрівлі об’єкта «Укриття». Розрахунок накопичених доз персоналу при виконанні радіаційно небезпечних робіт»;

   Стадник С. М., м. н. с. відділу ядерної безпеки, – «Методологія калібрування ЕДС в умовах НБК-ОУ».

   Представлені доповіді науковців ІПБ АЕС викликали широку дискусію та обговорення в науковому колі. Учасники конференції виказали зацікавленість та певну стурбованість проблемами, що впливають на безпеку об’єкта «Укриття», та роботами з його перетворення на екологічно безпечну систему. Донесення інформаційної складової про сучасні наукові завдання, що стоять перед Чорнобильською АЕС та об’єктом «Укриття», сприятиме можливому об’єднанню науковців у майбутньому з метою реалізації нових спільних дослідницьких проектів у цих напрямках.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert