Консультаційна зустріч в МАГАТЕ
Із 18 по 21 липня 2017 р. у штаб-квартирі Міжнародної агенції з атомної енергії у Відні відбулася консультаційна зустріч, присвячена обговоренню матеріалів технічного звіту МАГАТЕ «Досвід та уроки, здобуті під час поводження з радіоактивними відходами, що утворилися в результаті ядерних аварій».
Мета документа полягає в систематичному і всебічному вивченні досвіду та уроків у галузі поводження з радіоактивними відходами, що утворилися в результаті ядерних аварій з особливою увагою до технічних аспектів. Очікується, що цей документ має бути корисним для країн-членів МАГАТЕ для їхнього розуміння, планування та здійснення необхідних заходів щодо ефективного рішення потенційно великих обсягів складних потоків відходів, що можуть виникнути в подібних ситуаціях.
У зустрічі взяли участь експерти із США, Канади, Сербії, України, а також експерти МАГАТЕ. Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України у зустрічі взяв участь завідувач відділу зняття з експлуатації АЕС, кандидат технічних наук Сізов А. О. За його участі створюється розділ про опис майданчиків для зберігання і захоронення РАВ Зони відчуження.
У результаті наради була надана попередня версія документу і розроблений часовий план завершення і випуску звіту.

This post is also available in: English