Новини 

Круглий стіл «Ризики та сучасні тренди глобальної ядерної безпеки

   6 квітня в НТУУ «КПІ» пройшов круглий стіл «Ризики та сучасні тренди глобальної ядерної безпеки».

Круглий стіл «Ризики та сучасні тренди глобальної ядерної безпеки   Участь у його засіданнях взяли заступник керівника з оборони і нерозповсюдження ядерної зброї Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики США Енн Гаррінгтон, директор зі стратегічного планування та інтеграції офісу з оборони і нерозповсюдження ядерної зброї Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики США Ендрю Гуд, помічник заступника керівника офісу управління матеріальними ресурсами Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики США Пітер Хенлон, представник Ліверморської національної лабораторії США Дональд Леман, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, директор Інституту проблем безпеки АЕС НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Носовський, співробітники Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича при Інституті ядерних досліджень НАН України, Українського науково-технологічного центру, міністерств і відомств, що співпрацюють з КПІ у питаннях розвитку в Україні освітньої платформи в галузі ядерної безпеки, а також науковці, викладачі, аспіранти та студенти теплоенергетичного факультету університету.

   Перше панельне засідання круглого столу було присвячене глобальним питанням ядерної безпеки.

   «У 1986 році Україна пережила найстрашнішу ядерну катастрофу. І попри те, що держава мала дуже високий рівень технічної компетенції, її виявилося недостатньо для того, щоб впоратися з аварією. Те ж саме можна сказати і про трагедію на Фукушимі. Наші країни, що володіють серйозним досвідом і глибокими знаннями в питаннях сфері ядерної енергетики, мають відчувати свою відповідальність за поширення цих знань, тим країнам, які тільки долучаються до цієї сфери» – зауважила у своєму виступі Енн Гаррінгтон.

Круглий стіл «Ризики та сучасні тренди глобальної ядерної безпеки   Питання культури безпеки на об’єктах ядерної енергетики червоною ниткою проходило крізь більшість виступів на цій панелі Утім у будь-якій ситуації питання безпеки залишається для ядерної енергетики ключовим, тож, як наголосив Дональд Леман, ми маємо навчитися застосовувати загальні правила організації безпеки галузі, узгоджуючи їх з реальними обставинами. Яскравої ілюстрацією цієї тези стала доповідь Анатолія Носовського про те, як працює очолюваний ним Інститут проблем безпеки АЕС НАН України. Стосувався його виступ не лише багатьох аспектів безпеки роботи атомних станцій, але й питань зберігання відпрацьованого ядерного палива. А ще – розв’язання вкрай важливої проблеми диверсифікації постачання ядерного палива для АЕС, яке дозволяє позбавитися залежності в цьому від Росії.

   Обговорювали учасники засідання також проблеми кількісної та якісної оцінки факторів впливу на стан фізичної ядерної безпеки, використання досвіду України в питаннях організації заходів із забезпечення безпеки АЕС тощо.

    «Під час цього круглого столу я ще раз переконався в тому, що Україна через свою драматичну ядерну історію мусить стати одним із провідних гравців у галузі попередження ядерних катастроф разом зі Сполученими Штатами, Японією та іншими ядерними країнами, – наголосив Михайло Згуровський, підбиваючи підсумки засідань. – І наш університет спільно з нашими колегами з різних регіонів України робить усе для того, щоб створити національну систему генерування нових знань в області ядерної безпеки …».

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Залиште коментар

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert