Новини 

Круглий стіл: «Перспективи впровадження інновацій у атомній енергетиці України»

    28 вересня 2018 р. у Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України відбулося засідання круглого столу для молодих науковців та представників ядерно-енергетичного сектору на тему: «Перспективи впровадження інновацій у атомній енергетиці України». Круглий стіл проходив в Інституті газу НАН України за сприяння Ради молодих вчених та молодіжної секції Українського ядерного товариства.

    У роботі круглого столу взяли участь молоді науковці з Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, Інституту ядерних досліджень НАН України, Інституту газу НАН України, Національного науково-технічного центру «Харківський фізико-технічний інститут», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, представники від Українського ядерного товариства, ДП НАЕК «Енергоатом», Commodum engineering Ltd.

    Формат круглого столу передбачав презентації результатів наукових робіт у сфері енергетики та обговорення можливостей практичного використання наукових розробок в атомно-енергетичному комплексі України.

    Відкриття круглого столу розпочалося зі вступного слова голови молодіжної секції Українського ядерного товариства, начальника зміни блока Хмельницької АЕС Олександра Хомича, який зазначив, що «…сьогодні для вирішення проблем, що виникають під час експлуатації АЕС, необхідності продовження строку служби енергоблоків та знаття з експлуатації АЕС, експлуатуючим організаціям необхідно тісно співпрацювати з науковцями».

    Представлені доповіді були присвячені таким напрямам: продовженню строку служби енергоблоків, розробці технології нанесення піровуглецевих захисних покриттів для потреб атомної енергетики, вирішенню проблем при знятті з експлуатації енергоблоків, розробці енергоефективної та екологічно чистої технології одержання графіту ядерної чистоти.

    Від Інституту проблем безпеки АЕС виступив молодший науковий співробітник відділу зняття з експлуатації АЕС Сергій Купріянчук, який представив доповідь про використання інноваційних технологій під час зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

   Також у роботі заходу взяли участь відомі вчені, а саме: завідувач відділу плазмових технологій Інституту газу НАН України чл.-кор. НАН України, д-р фіз.-мат. наук, проф. Віктор Жовтянський, який розповів про використання плазми для верифікації радіоактивних речовин; директор Інституту газу НАН України акад. НАН України, д-р техн. наук, проф. Борис Бондаренко, який розповів про дослідження, спрямовані на вирішення потреб атомно-промислового комплексу. Результати цих досліджень він виклав у доповіді «Нанорідини для екстремального охолодження ядерного реактора».

  У ході обговорення науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України канд. фіз.-мат. наук Юрій Степаненко звернув увагу на те, що, окрім розробки інновацій для атомної енергетики, в Україні проводяться також дослідження в інших напрямах використання ядерної фізики, які можна впроваджувати в практичну діяльність, зокрема в медицині.

    Проведення таких заходів має сприяти формуванню взаємозв’язків між науковцями та спеціалістами енергетичного сектора України, що спонукатиме його розвиток.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert