Новини 

Участь у лекторії «Наукові зустрічі»

     З метою популяризації наукових знань та наукової діяльності серед молоді, науковцями Інституту проблем безпеки АЕС НАН України було проведено лекції в рамках проекту «Наукові зустрічі». Цей проект започатковано та здійснюється молодими вченими НАН України. 30 квітня 2021 року в онлайн-режимі було проведено зустріч з молоддю на тему «Чорнобильська зона та об’єкт “Укриття”. Сучасний стан та майбутнє». Зустріч проводилась у рамках заходів, приурочених до 35-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

     Було проведено дві лекції, одну з яких читав Сергій Паскевич, заступник директора з наукової роботи ІПБ АЕС, де він представив інформацію про об’єкт «Укриття». В матеріалах лекції була представлена історія створення Саркофагу від початку його будівництва до сьогоднішнього стану та показано необхідність реалізації проектів щодо перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Також було висвітлено історію створення і будівництва нового безпечного конфаймента та роль, яка відведена йому у майбутній діяльності. Особливу увагу було приділено науковим дослідженням, які проводяться на об’єкті «Укриття» від моменту аварії, а саме: дослідження паливовмісних матеріалів та розташування їх скупчень всередині об’єкта, дослідження радіоактивної води, радіаційний та ядерний контроль, стабілізація нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття», майбутній демонтаж нестабільних конструкцій і вилучення паливовмісних матеріалів та інші.

     Молодший науковий співробітник ІПБ АЕС Сергій Купріянчук у своїй лекції розповів про поводження з радіоактивними відходами (РАВ), що знаходяться на території Чорнобильської зони відчуження, про те, яким чином їх захоронювали, основні місця захоронення та як проводиться контроль РАВ сьогодні. Також була представлена інформація про існуючу інфраструктуру щодо поводження з РАВ та їх зберігання в Чорнобильській зоні відчуження.

     Після лекції слухачі поставили багато запитань про ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС, про її наслідки, про дослідження та майбутнє об’єкта «Укриття». У ході дискусії та обговорень науковці дали відповіді на ці та інші запитання та навели цікаві факти зі своєї практики.

     Сподіваємось, що участь науковців ІПБ АЕС у «Наукових зустрічах» допомогла зацікавити молодь та донести до громадськості всю важливість інформації про наукові дослідження та їх результати у чорнобильській зоні відчуження та на об’єкті «Укриття».

     Повну лекцію «Чорнобильська зона та об’єкт “Укриття”. Сучасний стан та майбутнє» ви можете подивитися на YouTube каналі «Наукові зустрічі» за посиланням:

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert