Новини 

Місія технічної підтримки МЦ ВАО АЕС (WANO MC)

    З 14 по 19 травня 2018 р. на Чорнобильській АЕС проходила місія технічної підтримки Московського центру ВАО АЕС (WANO MC) за темою «Методологія та практика визначення радіонуклідних векторів». У роботі місії взяли участь експерти з числа представників від Болгарії (АЕС «Козлодуй»), Литви (Ігналінська АЕС), Словенії (АЕС Моховце) та співробітники ДСП «Чорнобильська АЕС», ІПБ АЕС НАН України, ДНДУ «Чорнобильський центр», ДНТЦ ЯРБ, ДП НАЕК «Енергоатом» та представники від усіх діючих АЕС України.

    Від ІПБ АЕС НАН України в роботі місії брали участь: начальник відділу С. А. Паскевич, завідувачі секторів О. К. Калиновський і О. В. Михайлов, м. н. с. С. В. Купріянчук, м. н. с. М. В. Пашинов, провідний інженер Є. А. Меншинін.

   За програмою роботи місії у навчально-тренувальному центрі Чорнобильської АЕС у м. Славутичі відбувся дводенний семінар, на якому співробітники Чорнобильської АЕС ознайомили учасників семінару з поточним станом робіт по зняттю з експлуатації 1–3 енергоблоків та останніми досягненнями у вирішенні проблем щодо характеризації радіоактивних відходів (РАВ), накопичених у період експлуатації станції. Представник ДНДУ «Чорнобильський центр» представив доповідь за темою «Методика визначення нуклідних векторів для радіоактивних матеріалів ДСП ЧАЕС».

    У свою чергу експерти місії МЦ ВАО АЕС у своїх доповідях поділилися набутим досвідом в організації робіт щодо поводження з РАВ, що утворюються при нормальній експлуатації енергоблоків і в ході демонтажу обладнання під час виведення їх з експлуатації. Відповідно до основної теми семінару експерти у своїх доповідях акцентували увагу на особливостях використання методології радіонуклідних векторів для характеризації РАВ.

    Також у ході місії відбулися візити на комплекс з переробки твердих РАВ, завод з переробки рідких РАВ, СВЯП-2 та на майданчик НБК ОУ.

    За результатами місії експертами МЦ ВАО АЕС буде підготовлено звіт та розроблено рекомендації щодо запровадження методики радіонуклідних векторів на Чорнобильській АЕС.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert