Новини 

Засідання Президії НАН України

ННосовький    16 травня 2018 р. відбулося Засідання Президії НАН України № 8 від 16.05.2018 р., яке проходило під головуванням першого віце-президента НАН України, академіка Антона Наумовця.

    Перше питання засідання було присвячене розгляду доповіді «Стратегічні напрями діяльності з перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему після введення в експлуатацію Нового безпечного конфаймента», з якою виступив директор ІПБ АЕС НАН України чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський. В обговоренні питання взяли участь директор ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» Ігор Шевченко, керівник відділу з питань ЧАЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом Державного агентства України з управління зоною відчуження Марія Вербило, керівник відділу стратегічного планування ДСП «Чорнобильська АЕС» Дмитро Стельмах, академік НАН України В’ячеслав Шестопалов та академік НАН України Олександр Кириленко.

    Заслухавши та обговоривши доповідь Анатолія Носовського, Президія НАН України відзначила, що створений у 1986 р. після аварії на Чорнобильській АЕС об’єкт «Укриття», незважаючи на встановлення Нового безпечного конфайнмента, є екологічно небезпечним об’єктом та потребує постійної уваги.

    Президія НАН України постановила:

  1. Вважати наукові дослідження з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему одним із пріоритетних напрямів фундаментальних та прикладних досліджень профільних установ НАН України.
  2. Погодити стратегічні напрями діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему після введення в експлуатацію Нового безпечного конфайнмента та рекомендувати ДСП «Чорнобильська АЕС» прийняти їх до використання під час актуалізації наявної стратегії такого перетворення.

    У засіданні взяли участь співробітники ІПБ АЕС: помічник директора Є. М. Кудін, вчений секретар О. М. Шевцова, завідувач Відділення атомної енергетики В. І. Борисенко.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert