Новини 

Міжнародна конференція «Досвід Чорнобиля щодо вирішення проблем Фукусіми»

    6–8 травня 2019 р. в Інституті проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України відбулась четверта Міжнародна науково-практична конференція «Досвід Чорнобиля щодо вирішення проблем Фукусіми».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Конференція була проведена за ініціативи та фінансової підтримки НАТО в рамках програми «Наука заради миру та безпеки». Організаторами конференції виступили Інститут проблем безпеки АЕС НАН України та Інститут технічної теплофізики НАН України за участі Державного агентства України з управління зоною відчуження та Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС».

     Метою конференції було залучення широкого кола науковців з різних галузей науки до конструктивного обговорення науково-технічних проблем подолання наслідків важких ядерних аварій, яких зазнали Чорнобильська АЕС та Фукусіма.

     У роботі конференції взяли участь понад 30 працівників наукових установ та організацій, у тому числі представники Японії, Німеччини та США, які представили 18 доповідей. Україну на конференції представляли фахівці та науковці Державного агентства України з управління зоною відчуження, Інституту проблем безпеки АЕС, Інституту технічної теплофізики, АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», ДП «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», ДСП «Чорнобильська АЕС», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, Спільний офіс підтримки Єврокомісії по співробітництву ЄС з ядерної безпеки в Україні.

     

   

 

    6 травня відбулось урочисте відкриття конференції. З привітальними промовами виступили директор інституту чл.-кор. НАН України, проф. Анатолій Носовський та голова організаційного комітету Віктор Краснов. Було презентовано наукові доповіді фахівців з Японії, Німеччини, України та США, а також науковців ІПБ АЕС: Володимира Борисенка та Олександра Калиновського.

     7 травня учасники конференції відвідали Зону відчуження, міста Прип’ять та Чорнобиль. Побували на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, оглянули споруду Нового безпечного конфайнменту та енергоблоки ЧАЕС.

     8 травня було зроблено ряд доповідей фахівцями з Японії та України. Співробітник інституту Костянтин Черевко зробив доповідь з інформацією про спільні проекти України і НАТО, що реалізуються в даний час.

     Заслухавши та обговоривши доповіді, учасники конференції дійшли висновку, що реалізація спільних проектів України та НАТО була успішною, а науково-практична конференція «Досвід Чорнобиля щодо вирішення проблем Фукусіми» успішно відбулась і поставлені цілі були досягнуті.

      За результатами роботи учасники конференції визнали необхідність продовження зміцнення міжнародного співробітництва в питаннях безпеки ядерно небезпечних об’єктів, таких як Чорнобиль і Фукусіма, та рекомендували проведення зазначеної конференції на постійній основі.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert