2-й том колективної монографії “Systems, Decision and Control in Energy. Part IV
За участю науковців Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України вийшов 2-й том IV-го випуску монографії «Системи, рішення та контроль у енергетиці» (“Systems, Decision and Control in Energy. Part IV”), присвячений питанням екологічної та ядерної безпеки.
Серію книг започатковано за активної підтримки молодих вчених Відділення фізико-технічних проблем енергетики Національної академії наук України.
У виданні розглянуто актуальні напрями екологічної безпеки, пов’язані з функціонуванням атомних електростанцій. Увагу приділено проблемним питанням безпеки всіх ланцюгів, необхідних для функціонування АЕС та виробництва енергії.
Спільно з колегами з Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України, Міжрегіональної академії управління персоналом та Національного авіаційного університету науковцями ІПБ АЕС НАН України підготовлено такі розділи:
- «Моделювання радіаційних характеристик паливовмісних матеріалів об’єкта “Укриття” для розрахунку потужності дози», у якому розглянуто питання розрахунку потужності дози при контейнерному зберіганні радіоактивних матеріалів на прикладі паливовмісних матеріалів Чорнобильської АЕС;
- «Нейтронний інцидент на об’єкті “Укриття” Чорнобильської АЕС: дослідження причин та впливи на безпеку в новому конфайнмента». Розділ присвячений проблемі інтерпретування факту реєстрації в червні 1990-го року аномального підвищення щільності потоку нейтронів за показниками датчика з приміщення 305/2 об’єкта «Укриття». Даний інцидент проаналізовано із застосуванням хронологічних досліджень нейтронно-фізичних властивостей потенційно ядерно небезпечного скупчення ПВМ, що знаходиться всередині приміщення 305/2 об’єкта «Укриття».
Серед авторів – молоді вчені Інституту Р. Л. Годун, С. В. Купріянчук, К. О. Сущенко.
Дана серія книг акцентує увагу на необхідності досліджень техногенних інцидентів та катастроф з метою підвищення безпеки діяльності з виробництва енергії.
Представлений у виданні матеріал буде корисним для наукових працівників, студентів та аспірантів, котрі досліджують екологічні проблеми, що постають під час виробництва енергії, а також специфічні проблеми ядерної енергетики.
Інтернет-посилання на розділи:
https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-031-22500-0_2
https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-031-22500-0_6
This post is also available in: English