Робочий семінар
З 15 по 17 березня Науково-дослідним центром Європейської комісії в м. Гел (Бельгія) було організовано та проведено робочий семінар з організації співпраці між Науково-дослідним центром Європейської комісії, Японським агентством з атомної енергетики та науковими організаціями України.
У семінарі брали участь представники ІПБ АЕС НАН України, Європейської комісії, Японського агентства з атомної енергетики, Польського національного центру ядерних досліджень, Бельгійського національного центру ядерних досліджень, Харківського інституту фізики та технологій і Київського національного університету імені Тараса Шевченко.
Від ІПБ АЕС в семінарі прийняли участь завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки Віктор Краснов та науковий співробітник відділу аналізу безпеки радіаційно-небезпечних об’єктів Андрій Холодюк, які зробили наступні доповіді:
Про результати діяльності ІПБ АЕС НАН України;
- сучасний стан робіт з перетворення об’єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему;
- контроль ядерних матеріалів на майданчику Чорнобильської АЕС;
- проблеми обліку ядерних матеріалів під час їх вилучення з об’єкту «Укриття».
Іноземними учасниками семінару були визначені напрями досліджень, якими сьогодні займаються інститути Європи та Японії.
Після обговорення представлених результатів досліджень була погоджена подальша тристороння співпраця у сфері ядерних досліджень. Представники Європейської Комісії запропонували розробити більш детальний план співпраці з ІПБ АЕС після визначення актуальних проблем. Результатом обговорення стало ухвалення рішення щодо проведення 25–26 жовтня в м. Мол (Бельгія) конференції «Від ядерних даних до достовірної оцінки тепловиділення розпаду відпрацьованого ядерного палива», на яку було запрошено спеціалістів ІПБ АЕС НАН України.
Колегами з Японії було запропоновано використання розроблюваної ними технології для тренування персоналу ІПБ АЕС та ДСП ЧАЕС щодо роботи в радіаційно небезпечних та складних умовах на базі ІПБ АЕС НАН України.
Під час проведення семінару представниками Європейської комісії була організована екскурсія до прискорювачів часток, що знаходяться на території Науково-дослідного центру в м. Гел (Бельгія).