Робочий семінарНовини 

Робочий семінар

З 15 по 17 березня Науково-дослідним центром Європейської комісії в м. Гел (Бельгія) було організовано та проведено робочий семінар з організації співпраці між Науково-дослідним центром Європейської комісії, Японським агентством з атомної енергетики та науковими організаціями України.

У семінарі брали участь представники ІПБ АЕС НАН України, Європейської комісії, Японського агентства з атомної енергетики, Польського національного центру ядерних досліджень, Бельгійського національного центру ядерних досліджень, Харківського інституту фізики та технологій і Київського національного університету імені Тараса Шевченко.

Віктор Краснов

Андрій Холодюк

Від ІПБ АЕС в семінарі прийняли участь завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки Віктор Краснов та науковий співробітник відділу аналізу безпеки радіаційно-небезпечних об’єктів Андрій Холодюк, які зробили наступні доповіді:

Про результати діяльності ІПБ АЕС НАН України;

 • сучасний стан робіт з перетворення об’єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему;
 • контроль ядерних матеріалів на майданчику Чорнобильської АЕС;
 • проблеми обліку ядерних матеріалів під час їх вилучення з об’єкту «Укриття».

  Іноземними учасниками семінару були визначені напрями досліджень, якими сьогодні займаються інститути Європи та Японії.

  Після обговорення представлених результатів досліджень була погоджена подальша тристороння співпраця у сфері ядерних досліджень. Представники Європейської Комісії запропонували розробити більш детальний план співпраці з ІПБ АЕС після визначення актуальних проблем. Результатом обговорення стало ухвалення рішення щодо проведення 25–26 жовтня в м. Мол (Бельгія) конференції «Від ядерних даних до достовірної оцінки тепловиділення розпаду відпрацьованого ядерного палива», на яку було запрошено спеціалістів ІПБ АЕС НАН України.

  Колегами з Японії було запропоновано використання розроблюваної ними технології для тренування персоналу ІПБ АЕС та ДСП ЧАЕС щодо роботи в радіаційно небезпечних та складних умовах на базі ІПБ АЕС НАН України.

  Науково-дослідницький центр в м. Гел (Бельгія)

  Під час проведення семінару представниками Європейської комісії була організована екскурсія до прискорювачів часток, що знаходяться на території Науково-дослідного центру в м. Гел (Бельгія).

 

Схожі повідомлення

Залиште коментар

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert