МагатеНовини 

Участь науковців ІПБ АЕС в семінарі МАГАТЕ

    12–14 вересня 2017 року в рамках діяльності з виведення 1–3 блоків Чорнобильської АЕС з експлуатації було проведено семінар за участі експертів МАГАТЕ. Головне завдання місії МАГАТЕ полягало в обговоренні питань наукового супроводу діяльності з виведення атомних енергогенеруючих установок з експлуатації. На семінарі, що проходив в м. Славутич та ЧАЕС, експертами МАГАТЕ було представлено інформацію щодо європейського досвіду знаття ядерних блоків з експлуатації та поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.

    Робота семінару за участі іноземних та вітчизняних експертів, включаючи науковців ІПБ АЕС, була направлена на допомогу ЧАЕС у роботі над розробкою «Програми наукової підтримки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС». Цей документ має сприяти вирішенню нагальних технічних і технологічних проблем, які стоять нині перед Чорнобильською АЕС під час зняття з експлуатації.

    Упродовж роботи семінару співробітниками ІПБ АЕС було представлено дві доповіді, що стосуються питань виведення ЧАЕС з експлуатації.

    Завідувач відділу знаття АЕС з експлуатації Сізов А. О. презентував доповідь «Досвіт робіт на майданчику ДСП “ЧАЕС”», де ознайомив учасників із діяльністю Інституту в проекті остаточного закриття і консервації 1–3 блоків ЧАЕС.

    Завідувач сектору оптимізації протирадіаційного захисту Паскевич С. А. ознайомив з екологічними наслідками діяльності з виведення водоймища-охолоджувача ЧАЕС з експлуатації. У доповіді «Екологічні аспекти при знятті з експлуатації водоймища – охолоджувача ДСП ЧАЕС» були представлені результати досліджень сучасного стану водоймища та зроблені пропозиції, які можуть бути реалізовані за Програмою наукової підтримки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

    У рамках семінару МАГАТЕ був проведений огляд промислового майданчика Чорнобильської АЕС та об’єктів, на яких здійснюється діяльність з виведення з експлуатації.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert