Новини 

У видавництві Springer вийшов з друку другий том монографії «Behavior of Radionuclides in the Environment»

  Видавництво Springer запланувало видавництво тритомної монографії під загальною назвою «Behavior of Radionuclides in the Environment» («Поведінка радіонуклідів у навколишньому середовищі»). У ній підсумовані наукові результати вивчення наслідків радіоактивного забруднення навколишнього середовища в результаті 3-х найбільших в історії людства радіаційних аварій – на комбінаті «Маяк» (1957), на Чорнобильській АЕС (1986) та на АЕС Фукусіма-1 (2011). У червні 2020 р. вийшов з друку другий том монографії – «Чорнобиль» (https://www.springer.com/gp/book/9789811535673).

   У книзі розглянуто основні наукові результати, що стосуються поведінки радіонуклідів чорнобильського походження, включаючи їх розповсюдження в атмосфері та вторинний підйом, рухливість та біологічну доступність у середовищі вода – ґрунт, вертикальну та горизонтальну міграцію в ґрунтах та відкладеннях, міграцію в ланцюгах ґрунт – рослини, ґрунт – тварини та вода – водна біота. Також розглянуто довготривалу динаміку радіонуклідів у водних екосистемах, зокрема в дуже забрудненому водоймищі-охолоджувачі Чорнобильської АЕС, що знаходиться в процесі виведення з експлуатації.

   У книзі представлено велику кількість даних та відомостей, багато з яких ніколи раніше не були опубліковані або не були доступні міжнародній спільноті. Авторами окремих розділів книги є науковці з України, Росії та Білорусі, які вже понад 30 років займаються дослідженням радіонуклідів чорнобильського походження у навколишньому середовищі, а також фахівці з Японії.

   Авторами трьох розділів колективної монографії є науковці Інституту проблем безпеки АЕС НАН України: академік УААН, проф.  Борис Прістер, чл.-кор. НАН України, проф. Анатолій Носовський, д-р фіз-мат. наук, проф. Євген Гаргер, д-р техн. наук, с. н. с. Микола Талерко, канд. геол. наук, с. н. с. Тетяна Лев.

   Матеріал, представлений у книзі, буде корисним у прогнозуванні розвитку забруднення навколишнього середовища, що відбувається внаслідок ядерних аварій.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert