НБКНовини 

Завершення будівництва огороджувального контуру НБК

    8 листопада 2017 року в ДСП ЧАЕС відбулося підписання акта про завершення будівництва та готовності до експлуатації огороджувального контуру НБК (ОК НБК), який є важливою складовою частиною НБК. Основною функцією ОК НБК як і Арки НБК є запобігання поширенню радіоактивних речовин та іонізуючого випромінювання за межі НБК в умовах нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації, аварійних ситуацій і аварій. Ця функція повинна забезпечуватися цілісністю конструкцій ОК НБК протягом 100 років при всіх видах впливів,  що підлягають врахуванню, включаючи екстремальні впливи.

Завершення будівництва огороджувального контуру НБК

    Робочий проект з будівництва ОК НБК був виконаний в 2013 році українським консорціумом КСК, до складу якого входили: Київський інститут «Енергопроект», Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій (НДІБК) і ІПБ АЕС.

    Фахівцями ІПБ АЕС був виконаний значний обсяг як передпроектних так і проектних робіт, зокрема:

  • проведені дослідження параметрів радіаційної обстановки в зонах виконання будівельно-монтажних робіт і на шляхах доступу до них, а також обстеження технічного стану технологічних систем і обладнання, що потрапляють у зону виконання робіт та підлягають виводу з експлуатації (демонтажу) або потребують реконструкції (демонтажу і монтажу на новому місці);
  • розроблені окремі розділи проекту організації будівництва ОК НБК у частині протирадіаційного захисту персоналу, охорони праці та поводження з радіоактивними відходами;
  • виконані обґрунтування окремих технічних рішень ОК НБК в рамках «Програми науково-технічного супроводу проектування ОК НБК»;
  • виконані оцінки радіаційної безпеки при будівництві ОК НБК і при його подальшій експлуатації як у нормальних умовах так і при потенційних аваріях.

    На засіданні приймальної комісії з перевірки готовності до експлуатації ОК НБК її учасниками зазначалась унікальність виконаної роботи, успішне завершення якої стало можливим завдяки ефективній співпраці проектувальників, будівельників та  задіяного персоналу ДСП ЧАЕС і групи управління проектом.

     У засіданні приймальної комісії взяв участь завідувач відділення проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями ІПБ АЕС НАН України Володимир Рудько.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert