Робоча комісія ЄСНовини 

Робоча нарада з питань зняття з експлуатації

     24 жовтня 2017 р. у офісі ІПБ АЕС НАН України в м. Києві відбулася робоча нарада з експертом Європейської комісії з питань зняття з експлуатації АЕС та радіаційно небезпечних об’єктів Паломою Діас Арокас.

Робоча комісія

 

     Це була третя нарада, проведена впродовж цього року в рамках співробітництва між генеральною дирекцією Європейської комісії з досліджень і інновацій та НАН України. Координатором організації зустрічей з боку НАН України був призначений завідувач відділу зняття з експлуатації ІПБ АЕС, к. т. н. Сізов А. О. Семінари проводилися з метою пошуку та визначення можливих напрямів наукових досліджень для потенційної участі в міжнародних проектах, що стосуються співпраці в галузі зняття з експлуатації.

    Нарада була присвячена взаємодії вчених України та Європейського Союзу в галузі вивчення проблем зняття з експлуатації об’єктів атомної енергетики при пошуку можливих партнерів для спільних робіт, що фінансуються ЄС. Крім представників інституту, на зустрічі був присутній представник Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” (ННЦ “ХФТІ”).

   Палома Діас Арокас представила доповідь про оголошення нового конкурсу на отримання грантів в рамках підтримки досліджень ЄС у галузі зняття з експлуатації об’єктів атомної енергетики. Нею були презентовані напрями і теми можливих досліджень у цій галузі.

    Представники ІПБ АЕС і ННЦ “ХФТІ” представили доповіді щодо можливих напрямів досліджень для фінансування в рамках оголошеного конкурсу.

    Були розглянуті такі теми для співпраці:

  • Поводження з графітом ЧАЕС;
  • Науково-технічна підтримка зняття ЧАЕС з експлуатації;
  • Розробка програмного комплексу для розробки оптимальних сценаріїв демонтажу конструкцій та обладнання АЕС на етапі виведення з експлуатації;
  • Розробка технологій рекультивації та ремедіації радіоактивно-забруднених територій під час виведення АЕС з експлуатації на модельному прикладі забруднених ділянок водоймища-охолоджувача ЧАЕС;
  • Створення 3D-моделі для вилучення ядерних матеріалів зі зруйнованого блоку ЧАЕС;
  • Дослідження в галузі ядерної та радіаційної безпеки.

    Після представлення тем експерт ЄС висловила свої критичні зауваження і запропонувала шляхи подальшого їх доопрацювання для продовженням роботи за участі партнерів з ЄС.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert