НАН УкраїниНовини 

Зустріч ЦК профспілки працівників НАН України з керівництвом Академії

    1 лютого 2018 р. відбулася зустріч керівництва НАН України: першого віце-президента, акад. А. Г. Наумовця, віце-президентів акад. В. Г. Кошечка та акад. С. І. Пирожкова, головного вченого секретаря, акад. В. Л. Богданова та керівників підрозділів апарату Президії НАН України з Президією ЦК профспілки працівників НАН України.

    Зі вступним словом виступили: перший віце-президент, акад. А. Г. Наумовець і голова профспілки працівників НАН України А. І. Широков, які окреслили нинішній стан Академії і проблемні питання, з якими стикаються НАН України та її наукові установи. Головний вчений секретар, акад. В. Л. Богданов у своєму виступі акцентував увагу на фінансовому забезпеченні Академії у Державному бюджеті на 2018 р.

    Члени Президії НАН України дали відповіді на запитання членів ЦК профспілки.

    Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на фінансування НАН України у 2018 р. визначені видатки обсягом 3 758 603 тис. грн. У тому числі на здійснення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт Інститутом проблем безпеки атомних електростанцій НАН України – 40 110 тис. грн.

     На підтримку розвитку пріоритетних напрямків наукових досліджень передбачається – 500 000 тис. грн.

    У ході обговорення керівництво НАН України зазначило, що бюджетним установам та організаціям НАН України необхідно у кошторисах установ передбачити згідно з Угодою між НАН України і Профспілкою працівників НАН України видатки, що забезпечували б стовідсоткову виплату заробітної плати працівникам, що в першу чергу, включає такі обов’язкові виплати, як посадові оклади (ставки заробітної плати), надбавки за стаж наукової роботи, доплати в повному обсязі за наукові ступені і вчені звання та доплати за шкідливі умови праці.

    Голови профспілок численних інститутів зазначали, що наданого бюджетного фінансування не вистачає на повну зайнятість працівників їхніх установ.

    Від ІПБ АЕС у зустрічі взяв участь Голова профспілки Інституту О. О. Одінцов.

    Підводячи підсумки зустрічі, голова профспілки працівників НАН України А. І. Широков запропонував:

  1. У стислі терміни проаналізувати кошториси доходів і видатків та штатні розписи наукових установ; узагальнити реальний дефіцит фонду оплати праці при стовідсотковій зарплаті у режимі повної зайнятості.
  2. Для вирішення цієї проблеми спільним листом звернутися до Президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, парламентських комітетів з обґрунтуванням збільшення фінансування НАН України на відповідну суму під час перегляду Державного бюджету України на 2018 р. за підсумками першого кварталу.
  3. Зробити все залежне від НАН України для максимального пришвидшення фінансування за КПКВК 6541230.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert