Новини 

Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек відвідав Україну

     Віцеканцлер і міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек у понеділок, 3 квітня, відвідав Україну разом із представниками ділових кіл Німеччини.

     Метою його візиту було обговорення питань щодо відновлення України, а також про розвиток співпраці в галузі енергетики.

     Віцеканцлер Німеччини разом з президентом України Володимиром Зеленським відвідали звільнені від російської окупації населені пункти Чернігівщини.

     Зокрема, під час перебування на Чернігівщині Володимир Зеленський разом з Робертом Габеком ознайомилися з перебігом відновлювальних робіт на мостовому переході через річку Десна та презентацією проекту відбудови інших мостопереходів у Чернігівській області.

     Також вони відвідали село Ягідне, де змогли побачити всі жахіття, які приніс «руський мір». З нагоди річниці деокупації села поруч зі входом у сумнозвісний підвал школи, де загарбники тримали майже 400 дорослих і дітей, встановили пам’ятний знак.

     Того ж дня Віцеканцлер та пані Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен відвідали місто-супутник Чорнобильської АЕС – Славутич. Подія відбулася у рамках заходів до 37-х роковин Чорнобильської катастрофи.

     Під час візиту вони зустрілися з мером міста Юрієм Фомічевим, адміністрацією Чорнобильської АЕС та працівниками станції, які пережили російську окупацію у лютому-березні 2022 року, вшанували й пам’ять героїв-чорнобильців, поклавши квіти до меморіального знаку.

      У залі засідань Славутицької міської ради Роберт Габек та Анка Фельдгузен з Юрієм Фомічевим обговорювали українсько-німецьке партнерство, розвиток альтернативної енергетики, залучення інвестицій. Міський голова представив напрацьовані проєкти розвитку Славутича.

      На цьому засіданні був присутній директор Інституту проблем безпеки АЕС, академік НАН України Анатолій Носовський. Він поспілкувався з Віцеканцлером, розповів, що за час окупації російськими військами Чорнобильської зони відчуження було знищено унікальні лабораторії Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, що розташовані в м. Чорнобилі, а також про важливість отримання допомоги для відновлення зруйнованих і пошкоджених приміщень та обладнання інституту. Під час зустрічі Анатолій Носовський подарував Віцеканцлеру Німеччини Роберту Габеку англомовну книгу, присвячену 30-річчю Інституту проблем безпеки АЕС.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert