Новини 

Загальні збори Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України

     25 квітня відбулися загальні збори Відділення фізико-технічних проблем енергетики Національної академії наук України.

     Збори відкрив академік-секретар Відділення академік НАН України Олександр Кириленко, який зробив доповідь «Про підсумки наукової діяльності установ Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України у 2022 році та перспективи розвитку досліджень і розробок в галузі енергетики».

     Після обговорення доповіді академіка Кириленко були представлені наукові доповіді з найвагоміших результатів фундаментальних та прикладних досліджень установ Відділення.

     Від Інституту проблем безпеки атомних електростанцій у загальних зборах взяли участь директор інституту, академік Анатолій Носовський, тимчасово виконуючий обов’язки директора з наукової роботи, канд. техн. наук Валерій Деренговський, завідувач відділення атомної енергетики д-р техн. наук Володимир Борисенко і завідувач сектором фізико-хімічних методів аналізу, канд. техн. наук Олексій Одінцов. Валерій Деренговський представив наукову доповідь на тему «Результати діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», в якій зроблено комплексний аналіз потенційних сценаріїв перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему після введення в експлуатацію Нового безпечного конфайнмента. Виконаний аналіз дозволив вибрати найбільш реалістичну стратегію щодо поетапного вилучення чи переведення у контрольований стан паливовмісних матеріалів, подальше поводження з ними та супутніми радіоактивними відходами, а також трансформації об’єкта «Укриття» в процесі його перетворення на екологічно безпечну систему, та визначити його кінцевий стан. Результати роботи можуть бути використані для актуалізації чинної «Стратегії перетворення об’єкта «Укриття», а також при плануванні й практичній реалізації діяльності щодо вилучення паливовмісних матеріалів з об’єкта «Укриття» та трансформації об’єкта «Укриття» у приповерхневе сховище радіоактивних відходів.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert