Новини 

Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України взяв участь у Міжнародному форумі «Innovation market»

    21 листопада в Міжнародному виставковому центрі м. Києва в урочистій обстановці відкрився II Міжнародний форум «Innovation Market». На площі в кілька тисяч квадратних метрів на спеціальних демо-майданчиках українські й іноземні підприємства та організації демонструють інноваційні розробки.

  Протягом 21–24 листопада в рамках Міжнародного форуму «Innovation Market» триватиме Китайсько-українська наукова виставка технологій та інновацій. Захід приурочено до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Україною. На виставці представлено понад 80 провідних наукових установ та виробничих компаній Китайської Народної Республіки.

   На урочистій церемонії відкриття були присутні та перерізали стрічку Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей, заступник Міністра науки і технологій КНР Лі Мен, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха.

«Китайська Народна Республіка є для нас одним із стратегічних партнерів у сфері наукової та інноваційної співпраці. Торік у Києві пройшло вже друге засідання Підкомісії з питань науково-технічного співробітництва між Урядами України та КНР, де було відібрано 10 проектів для спільного фінансування. Зараз вони успішно реалізуються. І ми сподіваємося, що саме завдяки нашій взаємодії у межах форуму з’являться нові позиції щодо співпраці науковців України та Китаю», – зазначив Максим Стріха.

    Заступник Міністра науки і технології КНР Лі Мен також зазначив, що важливо поглиблювати співпрацю на рівні країн. Зокрема, йшлося про спільні лабораторії та підприємства, обмін науковцями, технопарки високотехнологічного виробництва, вивчення досвіду інновацій на підприємствах тощо. Було наголошено, що саме форум «Innovation Market», у якому беруть участь науковці з України та КНР, є чудовим шансом для кваліфікованих розробників обмінятися ідеями та започаткувати спільні проекти.

     Інститут проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) НАН України бере участь у виставці як співзасновник спільного китайсько-українського підприємства «Китайсько-українська академія Сянчу зі зняття з експлуатації АЕС» разом із приватною китайською компанією Ціндао Сянчу Енерджі Девелопмент Груп (Qingdao Xianchu Energy Development Group Company) та Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ). Спільне китайсько-українське підприємство демонструє на виставці зразки радіаційно витривалої робототехніки та технологій реабілітації радіаційно забруднених територій.

   Китайсько-українську академію Сянчу на відкритті виставки представляли директор ІПБ АЕС чл.-кор. НАН України, проф. Анатолій Носовський, Голова Правління «Сянчу Груп» Чень Кунь та директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко.

«Наша співпраця – це потужна суміш безцінного практичного досвіду, передових технологічних напрацювань з боку України та безмежного ринкового потенціалу й фінансово-економічної спроможності з боку Китаю, яка забезпечить стрімкий рух Китайсько-української академії на шляху до світової першості у сфері технологій та інновацій зняття з експлуатації ядерних об’єктів», – коментує подію Голова Правління «Сянчу Груп» пан Чень Кунь.

   «Створення радіаційно витривалої робототехніки та впровадження технологій реабілітації радіоактивно забруднених територій є стратегічними напрямами наукових розробок фахівців України та Китаю, – зазначає директор ІПБ АЕС НАН України Анатолій Носовський. – Співпраця українських вчених, які мають 30-річний досвід подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, а також досвід китайських колег, котрі активно розробляють надійні робототехнічні пристрої, має велике значення для обох наших країн».

     «Фахівці нашого підприємства мають колосальний досвід у питаннях зняття з експлуатації енергоблоків атомних електростанцій та поводження з радіоактивними відходами, – додає директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко. – Ми готові ділитися знаннями та досвідом із колегами з Китаю. Для нас надзвичайно важливо не лише вчитися та розширювати власні горизонти міжнародної співпраці – ми націлені на розвиток та підтримку високих стандартів у питаннях радіаційної безпеки в усіх країнах світу. І якщо наша спільна китайсько-українська діяльність сприятиме цьому – вигоди отримають усі сторони».

З експозицією спільного китайсько-українського підприємства «Китайсько-українська академія Сянчу зі зняття з експлуатації АЕС» ознайомились: Перший віце-президент НАН України академік Антон Наумовець, віце-президент НАН України академік Анатолій Загородній, Головний вчений секретар НАН України академік В’ячеслав Богданов, Голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, заступник Міністра науки і технологій КНР Лі Мен та багато інших представників державної, наукової та промислової спільноти.

    

 

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert