МагатеНовини 

Навчальний курс у штаб-квартирі МАГАТЕ

     З 29 жовтня по 2 листопада 2018 р. у штаб-квартирі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у м. Відні був проведений навчальний курс «Training course on the Use of Noble Gases in Hydrological Studies» – «Навчальний курс з питань використання благородних газів у гідрологічних дослідженнях».

      Навчання проводили лектори Рольф Кіпфер та Такуя Мацумото.

     Програма курсу передбачала розгляд теоретичних засад аналізу концентрації благородних газів та використання даних результатів розрахунків на реальних прикладах; використання різних типів мас-спектрометрів, польові заміри, особливості правильного відбору проб. Була розкрита тема ролі результатів аналізу концентрації кожного благородного газу (3He, 4He, Ne, Ar, Kr, Xe) у побудові концептуальної моделі живлення, руху й розвантаження ґрунтових вод та використання цих газів як трасерів. Програмою курсу зокрема було передбачено й відвідання Зейберсдорфської лабораторії МАГАТЕ, де було продемонстровано роботу наукового обладнання та методику відбору проб.

    Учасниками навчального курсу були фахівці з Алжиру, Аргентини, Бразилії, Індії, Індонезії, Марокко, Філіппін, Таїланду та Тунісу. За запрошенням МАГАТЕ у цьому тренінгу взяв участь співробітник ІПБ АЕС НАН України Д. Т. Матросов.

    В останній день навчання охочим було запропоновано виступити з доповіддю чи презентацією або запропонувати власні питання на розгляд. Одним з двох виступів була презентація Д. Т. Матросова про просторовий розподіл тритію в ґрунтових водах біля комплексу НБК-ОУ. Представлені результати вказали на зміну напрямку розповсюдження тритію після зняття з експлуатації водойми-охолоджувача та зменшення його об’ємних активностей після насування Арки. Презентація викликала жвавий інтерес серед лекторів та слухачів.

 

 

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert