Спеціалізована вчена радаКерівництво 

Щербін Володимир Миколайович

Щербін В. М.Заступник директора ІПБ АЕС НАН України
з наукової роботи,
кандидат фізико-математичних наук

    Народився 11 липня 1943 р. Після закінчення Київського державного університету за спеціалізацією «фізика атомного ядра», з 1965 р. працював в Інституті фізики АН УРСР, а з 1970 р. – в Інституті ядерних досліджень АН УРСР на посадах інженера, старшого інженера, молодшого наукового співробітника.

    У 1977 р. захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю «фізика атомного ядра та космічних променів».

    З 1979 р. працював у Спеціальному конструкторсько-технологічному бюро Інституту ядерних досліджень завідувачем сектору, головним конструктором проекту, завідувачем відділу. Серед найбільш значущих розробок, виконаних під його керівництвом –багатоцільовий комплекс «Экспресс» на базі перезарядного прискорювача «Каскад» та установка «Контроль» для визначення за допомогою рентген-флуоресцентного аналізу вмісту важких металів у пробах об’єктів навколишнього середовища.

    Брав активну участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, керував роботами зі створення системи контролю ядерної безпеки в складі першої штатної системи контролю об’єкта «Укриття» – інформаційно-діагностичного комплексу «Шатер». У 1987 р. був заступником керівника штабу АН УРСР у м. Чорнобиль.

    З 1993 р. працював у Міжгалузевому науково-технічному центрі «Укриття» на посадах заступника генерального директора з науки, першого заступника генерального директора з науково-технічних питань, заступником директора з наукової роботи. Особливе місце в діяльності В. М. Щербіна посідають роботи з вирішення проблем перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. У складі групи вчених від України брав участь у розробці міжнародної програми «План заходів на об’єкті Укриття» (SIP), а потім реалізації проектів, зокрема здійснював керівництво роботами з обґрунтування безпеки в проектах стабілізації будівельних конструкцій об’єкта, техніко-економічному обґрунтуванні створення нового безпечного конфайнмента та його огороджувального контуру.

    У 1997 р. було присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності «фізика атомного ядра та елементарних частинок».

    У 2000 р. працював заступником головного інженера Чорнобильської АЕС по об’єкту «Укриття» – керівником об’єкта «Укриття».

    В ІПБ АЕС НАН України працює з 2004 р. на посаді заступника директора з наукової роботи.

    Автор понад  понад 220 наукових публікацій, зокрема 14 авторських свідоцтв, 4 патентів та 9 монографій.

    Діяльність Щербіна В. М. відзначена багатьма державними та відомчими відзнаками, серед яких: медаль «У пам’ять 1500-річчя Києва» (1982 р.), медаль «За трудову доблесть» (1986 р.), звання «Кращий винахідник Національної академії наук України» (1994 р.), Почесна грамота Верховної ради України (2006 р.), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2011 р.), Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2015 р.), Почесна грамота Президії НАН України (2016 р.), Громадська відзнака – орден «Герой Чорнобиля» (2016 р.), відзнака «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України» ДП НАЕК «Енергоатом» (2017 р.).

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert